Styria’da SPÖ’nün konsepti, “Voves yayınlayacağız ve sevilebilir olmasını umacağız” şeklindeydi. Bu doğru, ancak seçim nedeni olarak yeterli değil.

Styria’da SPÖ’nün konsepti, “Voves yayınlayacağız ve sevilebilir olmasını umacağız” şeklindeydi. Bu doğru, ancak seçim nedeni olarak yeterli değil. Steiermark’da ne SPÖ ne de ÖVP’nin tanınabilir bir stratejik konsepti yoktu. SPÖ, Burgenland’da sorunları liberallerden uzaklaştırmaya çalıştı. Orta derecede bir başarı ile, ama en azından bu bir kavramdı. Styria’da SPÖ’nün konsepti şöyleydi: “Voves yayınlayacağız ve sevilebilir olmasını […]

Styria’da SPÖ’nün konsepti, “Voves yayınlayacağız ve sevilebilir olmasını umacağız” şeklindeydi. Bu doğru, ancak seçim nedeni olarak yeterli değil.

Steiermark’da ne SPÖ ne de ÖVP’nin tanınabilir bir stratejik konsepti yoktu. SPÖ, Burgenland’da sorunları liberallerden uzaklaştırmaya çalıştı. Orta derecede bir başarı ile, ama en azından bu bir kavramdı. Styria’da SPÖ’nün konsepti şöyleydi: “Voves yayınlayacağız ve sevilebilir olmasını umacağız.” Bu doğru, ancak oylama için yeterli değil. Ve ÖVP’de daha çok birkaç tanıtım şakası gibiydi.

© APA / Robert Jaeger Burgenland’da, Özgürlük Partisi eyalet hükümeti ile çoktan iletişim kurdu

FPÖ’nin göçü her şey için bir meta konu haline getirme kavramı yine çok eski ve çok başarılı. Suç hakkında konuşurken FPÖ olarak çok fazla suçlu yabancı olup olmadığını da tartışıyorum. Eğitim politikasından bahsedildiğinde FPÖ hemen okul sınıflarında ana dili Almanca olmayan çok sayıda çocuğun olduğunu tartışıyor. İşler tehdit edildiyse, ağır göç suçlanacaktı. Muhtemelen trafik sıkışıklığının yabancı plakalı arabalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tartışmayı bile başaracaktı. Bu, muhalefette elbette uygulanması daha kolay ve başarılı olan çok basit bir strateji, ancak yeni değil.

“Çerçeve koşulları uygundur”

SPÖ ve ÖVP bu iyi bilinen stratejiye neden karşı çıkamıyor? En basit karşı strateji, tam da bu alanlarda çok başarılı bir politika olacaktır. Ekonomik durumdan, işgücü piyasasından, eğitim politikasından memnuniyet son derece yüksek olsaydı, FPÖ stratejisinde başarısız olurdu. Ama böyle bir tatmin yok. Bunun SPÖ ve ÖVP’nin kendileri için ne kadar suçlu olduğu veya çerçeve koşulların iktidar partilerinin beklentilerinin yerine getirilmemesine yol açıp açmadığı seçim kampanyası açısından önemsizdir. Genel koşullar şu anda FPÖ için elverişlidir.

Açıkça söylemek gerekirse, ekonomik durum kötü ve işsizlik yüksek olduğu sürece FPÖ’nün yükselişi durdurulamaz mı? Öznel ruh hali kötü olduğu ve korkular çok büyük olduğu sürece hayır. Bu sadece işsiz evet ya da hayır değil, aynı zamanda çerçeve koşulları ile de ilgili. Daha kötü bir işi kabul etmek zorunda mıyım? Daha az mı kazanırım? Yeni işim daha uzakta mı? Bu da önemli.

SPÖ ve ÖVP daha fazla seçmen kaybetmemek için nasıl karşı önlem alabilir? Bunu yapmanın tek yolu, göçmenliğin tüm sorunlarla örtüşmesini önlemektir. SPÖ ve ÖVP’nin sorması gereken soru, rekabet avantajım nerede? Ve hükümet taraflarının rekabet avantajı, tartışmayı olabildiğince özlü ve tarafsız bir şekilde yürütmektir. Her zaman haklı oldukları için değil, hükümetin ve memurların tüm aygıtını kullanabildikleri için. Bir örnek: Bütçe yasası tüm politikaların temelidir, öyleyse neden hiçbir muhalefet partisi karşı bütçe yazmadı? Asla kaynaklara sahip olamayacağı için, bunun için bütün bakanlıklara ihtiyacınız var.

“Kendi insanlarınız daha istikrarlı olmalı”

Bu yüzden politikalarını daha fazla açıklamaları gerekecek.betboo minimum para yatırma İletişimdeki şeyleri kısaltma ihtiyacına rağmen, SPÖ ve ÖVP bir manşet yarışmasını karşılayabileceklerine fazlasıyla inanıyor. Ve ben sadece seçim afişlerinden değil, aynı zamanda televizyon programları ve gazete röportajlarından da bahsediyorum. SPÖ ve ÖVP’nin söylediklerinin çok daha anlamlı olduğunu hissetmenize gerek yok. Tartışmayı nesneleştirmek istiyorsanız, kendi çalışanlarınızın da tutarlı bir şekilde istikrarlı olması gerekir. Ancak bu her zaman böyle çalışmaz ve sonunda anahtar kelimeleri değiştirirsiniz. Doğal olarak muhalefet bunu daha kolay buluyor çünkü gerçeği ispatlamak zorunda değil.

© APA / Georg Hochmuth Michael Häupl’a sıcak bir sonbahar yaklaşıyor

Burgenland’a bir göz atalım. Parti içinde, SPÖ’nün iktidarı korumak için özgürlükçülerden sürekli sınır içeriğini feda ettiği için yerel kırmızı-mavi koalisyonla kendi mezarını kazdığına inanan çok sayıda ses var. Bu yargıda bir şey var mı? SPÖ ile SPÖ arasında medya sahnesinde yürütülen savaş kesinlikle en kötü varyanttır. Tabii ki, herkesin geriye yaslanması gerekiyor. “Doğru olanın” ne olduğu gerçekten önemli değil. Çatışma çözülemiyor, çünkü tamamen farklı iki düzeyde tartışılıyor … FPÖ’nin bizim için söz konusu olmadığını söylemek ideolojik düzeyde … Niessl’in görüşü FPÖ’nün dahil edilmesi, onu küçük tutmak için en iyi seçenek olacaktır, stratejik düzeydir, ancak farklı düzeylerde tartışırsanız bir sonuca varamazsınız.

Önde gelen bir muhalefet partisi olarak FPÖ’nin hükümet sorumluluğunu üstlenmesinin herhangi bir faydası olabilir mi? Özgür olanlar için bir tehlike ve fırsat görüyorum. Tehlike, hükümet işlerinde deneyimsizlik ve ayrıca, oldukça sıradan bir şekilde, idari yönetimde, çünkü hükümet idaredir. Ve bununla, sadece eyalet konseylerini değil, aynı zamanda işgal etmeniz gereken ofisleri de kastediyorum – artı geleneksel olarak SPÖ veya ÖVP bağlantılı memurlarla nasıl başa çıkılacağı. Elbette her gün sahte bir geçmişe rastlama tehlikesi var.

“FPÖ adından söz ettirebilir”

Öte yandan şansınız, kendinizi hala nispeten küçük bir parti olarak ayırt edebilmektir – FPÖ Burgenland’da sadece yüzde 15’tir – hükümet çalışmalarıyla ve böylece daha önce hiç düşünmediğiniz boyutlara ulaşır.

Bilindiği gibi Viyana da Ekim ayında oy kullanıyor. Belediye Başkanı Häupl’ın ne yapması gerekirdi, FPÖ’yü uzakta tutmak için Viyana SPÖ’nün nasıl iletişim kurması gerekir? Nihayetinde, tek bir şans görüyorum: En büyük grup büyük olasılıkla seçmen olmayanlardan oluşacak, bu yüzden SPÖ seferberlik seçim kampanyasını kazanmalıdır. Kendi olası seçmenlerinize, bu seferin gerçekten her şeyle ilgili olduğunu ve tarihsel olarak çok güçlü olan aygıtı tam olarak kullandığınızı – eğer zaten kısmen bir efsane değilse. Bundan pek emin değilim.

Öyleyse, bir özgürlük adamı sonbaharda Viyana’yı yönetebilir mi? Hayır. Bununla ilgili hiçbir şey değişmedi. Seçim nasıl biterse bitsin FPÖ’nin Burgenland’daki gibi ortaklara ihtiyacı var. Viyana SPÖ değildir ve her üç varyant da mavi ve yeşil gerektirir ve bu nedenle zaten mümkün değildir.

Mavi-siyah için yeterli olamaz mı? Zamanın bu noktasında, bu çok fazla matematiksel yaratıcılık gerektirir. Eğer öyleyse, ÖVP bunu yapar, bu çok cezbedici olur. Viyana’da son derece zayıf olan ÖVP ile birlikte yüzde 30’un üzerinde bir FPÖ bile yeterli olmayacaktır. Ayrıca FPÖ’nün karı da ÖVP’ye ait.

Avusturya’daki mevcut power poker hakkında her şeyi güncel HABERLER’de bulabilirsiniz – bugünden itibaren cumartesi – gazete bayilerinizde veya

e-kağıt versiyonu olarak.

Şimdi 1 ay süreyle ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

11223344 Pazartesi, 15 Haziran. 2015 21:13

Bildiri

cevap

olması gerektiği gibi, Avusturya nihayet yeniden demokrasiye dönüşüyor. Kızıl diktatörlükten ve yurttaşların ebedi himayesinden uzakta. en iyi örnek isviçre, hala doğru bir demokrasi var ve insanlar Brüksel’den gelen başka bir bilgeliğe değil ülkeye bakıyorlar. Medyamızın (özellikle haberler dahil) arkadaki kırmızıyı ne kadar koruyacağını merak ediyorum

christian95 Cuma, 12 Haziran. 2015 12:22

Bildiri

cevap

FPÖ’yü kim “durdurmalı”? Her geçen gün daha fazla seçmen FPÖ’yi istiyor, bu yüzden bizim “sol” medyamızı da durduramayacaklar.

RS SN 10 Haziran Çarşamba. 2015 23:52

Bildiri

Bu “komik”: FPOe Kaernten’i geride bıraktı ve hala seçildi. İnsanlar korkuyor ve panik oluyor: tüm danışmanların en kötüsü.

christian95 11 Haziran Perşembe. 2015 09:46

Bildiri

FPÖ değil, BZÖ idi ve seçim başarıları yok.

giuseppeverdi 11 Haziran Perşembe. 2015 11:52

Bildiri

Ve unutmamak gerekir ki, RED / SCHWARZ da oradaydı, o zaman orantılı hükümette görev bilinciyle her şeye ve herkese ellerini kaldırdı. Bugün bunun hakkında hiçbir şey bilmek istemiyorlar!

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Heinz Rainer Çarşamba, 10 Haziran. 2015 20:19

Bildiri

cevap

Das Häupl – Vas-aptal-kuh J.V. uzun zamandır modası geçmiş. Her durumda, her köşede dolaşmaktan daha önemli şeyler var. Artık inek derisine sığmıyor. Viyana’da ve başka yerlerde güvenli bir şekilde yaşamak isteyenlerin FPÖ’den başka alternatifi yok, aksi takdirde bir gün Donaustadt’taki yoksullar gibi kalabilirler. Sınırları kapatmak tek seçenektir.

christian95 10 Haziran Çarşamba. 2015 17:52

Bildiri

Kişi sadece Yunanistan’a bakmalı: Hükümette sağcı ve solcu bir radikal parti var. Strache buna karşı Çok yumuşak. – Yunanlıların durumu bu yüzden mi? Aksine, Tsipras aylardır Co, Brüksel’de “krallar” gibi karşıladı. Brüksel’de kimse yaptırım kelimesinden bahsetmeye cesaret edemez ……

christian95 10 Haziran Çarşamba. 2015 17:55

Bildiri

Brüksel Şükürler olsun ki, borçlarının en azından bir kısmını ödeyebilsinler … Aynı zamanda “sert” omurgası olan ve AB’ye geldiklerinde her zaman boyun eğmeyen politikacıları Brüksel’e göndermeliyiz.

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Lynxx 10 Haziran Çarşamba. 2015 17:02

Bildiri

İster FPÖ ister Geert Wilders PVV olsun, bu “liberal” partilerde, gerçek programlarını netleştirmek için “un-” hecesi önüne yerleştirilmelidir. Eğer (tek başına) iktidara gelirlerse, bu şu anlama gelir: öncelikle yabancılar, yabancı ve yerli Müslümanlar için özgürlük eksikliği ve daha sonra partiye ait olmayan ya da melodilerine göre dans eden diğer vatandaşlar için özgürlük eksikliği.

tekrar ve tekrar 10 Haziran Çarşamba. 2015 23:49

Bildiri

aha .. Yani onu böyle mi görüyorsun? Peki o zaman size şunu söyleyebilirim şu anda örn. KONFESÖR DEĞİL HİÇBİR sanatçı iş bulamaz !!!! Spöler veya övp ler .. eşit fırsatlar hakkındadır … iyi Lynxx’e dikkat edin ve gerçeğe bakın. Fpö’yü suçladığınız şey zaten her gün burada bizimle …..

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

tekrar ve tekrar 10 Haziran Çarşamba. 2015 13:03

Bildiri

cevap

LMAO !!! Bay filzmaier yolunu biliyor. Donau uni’de evde olan birinin her gün yukarıdan zenginlikle yaşamak zorunda kalan insanlarla mükemmel bir bağı vardır. villalarına taşınamazlar. na no na FPÖ YALNIZCA dur işareti çıkaran tek kişiydi, aksi takdirde brunnenmarkt çevresindeki alanın ziyaret edildiği yerde zaten olurduk! daha ne kadar ?????

xillomirko 10 Haziran Çarşamba. 2015 11:58

Bildiri

cevap

“Süper Şansölye” Vranitzky, bu aptalca dışlama ile başladı. Sonuçta eski partiler sürekli kaybediyor ve FPÖ daha çok kazanıyor. Bay Häupel de bu tarife güveniyor ve Bay Voves gibi aşağı inecek.Sadece devam et, Kreisky mezarında dönüyor.

Hobi Avusturyalılar, 10 Haziran Çarşamba. 2015 11:20

Bildiri

cevap

© APA / Georg Hochmuth Sıcak bir sonbahar yaklaşıyor Michael Häupl … Şarap mutlu Michel ile fotoğrafın lisans vereni / yazarı olarak dikkat çekiyor … APA’nın belki de Detlef Fall veya Günter Fall adında bir çalışanı var mı yoksa Heinz-Christian Fall ?? 😉

christian95 10 Haziran Çarşamba. 2015 09:34

Bildiri

cevap

“Nankör insanlar”! “İltica ve göç bize kültürel zenginlik getiriyor ve emekli maaşlarımızı güvence altına alıyor”, … o zaman Viyana’daki insanlar da FPÖ’ye oy vermek isteyecekler mi?

Sayfa 1/2

geri

  • 1

  • 2

devam et

Gurk-Klagenfurt’un rahatlamış piskopos yöneticisi,

Engelbert Guggenberger

, önceki işlemeyi eleştiriyor

Causa Bishop Schwarz

Avusturya Katolik Kilisesi ve özellikle Kardinal Christoph Schönborn tarafından. Ruhban sınıfındaki kötü davranışlara yeni, farklı bir yaklaşım ve şimdiki St.Pölten piskoposunun istifası onun için sadece mantıklı ve tutarlı.

Haberler: Bay Dompropst, en son Klagenfurt Katedrali’nde 600’den fazla inanan kişinin katıldığı “olgun Hıristiyanlar” tarafından sansasyonel bir protesto düzenlendi. Pek çok insanın Kilise’nin Piskopos Alois Schwarz ile anlaşmasından memnun olmadığına dair açık bir işaret mi? Engelbert Guggenberger: Bu, henüz üstesinden gelinmesi gereken bir meydan okuma karşısında Carinthian Kilisesi’nin güçlü bir yaşam işaretidir. İnsanlar profilini gösterdi. İnançlılar, Piskopos Schwarz davasıyla uzlaşmanın gecikmesinden duydukları hoşnutsuzluğu dile getirdiler ve boş kaldığı zamanki Carinthia’daki Kilise gibi (piskoposluk dönemi, not) tarzın, apostolik yöneticinin atanması tarafından yönetildiğini gösterdiler. takdir ediliyorlar.

Bunun Roma’da da fark edildiğini düşünüyor musunuz? Bir milyardan fazla Katolikten sorumlu olan Vatikan için, neden muhtemelen sadece küçük bir davadır ve biz çok uzağız. Bilindiği gibi, Kutsal Baba’nın birçok inşaat alanı vardır ve çoğu, Avusturya’dan Piskopos Schwarz davası hakkında tam olarak ne söylendiğine bağlıdır. Kendisine söylenirse: Carinthia’da canlı bir katedral idarecisi olan itaatsiz bir katedral bölümü var ve bunu kabul edemeyiz ve bu isyancının bir havarisel yönetici tarafından değiştirilmesi öneriliyorsa, Papa Francis bu görüşe katılacak ve konuyu onaylayın. Bununla birlikte, gerçek gerçekler kendisine sunulsaydı, Schwarz davasının acil tedavi gerektirdiğine dair ilkeleri ışığında bir karara varması gerekirdi. Bu, birkaç noktada büyük baş ağrısına neden olurdu: Bir piskoposun, liderlik ofisine katılmasına izin verdiği ve kilise varlıklarını birlikte yönettiği bir karısı olduğunu bilseydi, uzun zaman önce görevi kötüye kullanmanın durdurulması gerektiğini söylerdi.

“Sebep terimi uygundur. Zarar verildi, mağdurlar var, görevi kötüye kullanma meydana geldi «

Schwarz savunma avukatları, Carinthia’da faaliyet gösterdikleri sırada müdahale edebileceklerini söyleyip duruyor, sorunlara ve şikayetlere her zaman dikkat çektik ama Piskopos Schwarz yanıt vermedi.

Latest Posts