W Styrii koncepcja SPÖ brzmiała: „Opublikujemy Vovesa i mamy nadzieję, że będzie sympatyczny”. To prawda, ale nie wystarczy jako motyw do głosowania.

W Styrii koncepcja SPÖ brzmiała: „Opublikujemy Vovesa i mamy nadzieję, że będzie sympatyczny”. To prawda, ale nie wystarczy jako motyw do głosowania. W Styrii ani SPÖ, ani ÖVP nie miały żadnej rozpoznawalnej koncepcji strategicznej. W Burgenlandzie SPÖ próbowało odebrać te kwestie liberałom. Z umiarkowanym sukcesem, ale przynajmniej taka była koncepcja. W Styrii koncepcja SPÖ brzmiała: […]

W Styrii koncepcja SPÖ brzmiała: „Opublikujemy Vovesa i mamy nadzieję, że będzie sympatyczny”. To prawda, ale nie wystarczy jako motyw do głosowania.

W Styrii ani SPÖ, ani ÖVP nie miały żadnej rozpoznawalnej koncepcji strategicznej. W Burgenlandzie SPÖ próbowało odebrać te kwestie liberałom. Z umiarkowanym sukcesem, ale przynajmniej taka była koncepcja. W Styrii koncepcja SPÖ brzmiała: „Opublikujemy Vovesa i mamy nadzieję, że będzie sympatyczny”. To prawda, ale nie wystarczy jako motyw do głosowania. A na ÖVP było to bardziej jak kilka sztuczek reklamowych.

© APA / Robert Jaeger W Burgenlandzie Partia Wolności komunikowała się już z rządem stanowym

Koncepcja FPÖ, aby uczynić imigrację meta-tematem wszystkiego, jest znowu bardzo stara – i bardzo skuteczna. Kiedy mówię o przestępstwach, jako FPÖ dyskutuję również o tym, czy jest zbyt wielu przestępców cudzoziemców. Mówiąc o polityce edukacyjnej, FPÖ od razu wspomina o tym, że w klasach szkolnych jest zbyt wiele dzieci, których językiem ojczystym nie jest niemiecki. Gdyby zagrożone były miejsca pracy, winna byłaby ciężka imigracja. Zapewne udałoby jej się nawet porozmawiać o tym, czy korkiem były samochody z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi. To bardzo prosta strategia, która jest oczywiście łatwiejsza do wdrożenia i skuteczna w opozycji, ale nie jest nowa.

„Ogólne warunki są korzystne”

Dlaczego SPÖ i ÖVP nie zdołają sprzeciwić się tej dobrze znanej strategii? Najprostsza strategia przeciwdziałania byłaby bardzo skuteczną polityką właśnie w tych obszarach. Gdyby zadowolenie z sytuacji gospodarczej, rynku pracy, polityki edukacyjnej było wyjątkowo wysokie, strategia FPÖ nie powiodłaby się. Ale nie ma takiej satysfakcji. To, w jakim stopniu wynika to z samych SPÖ i ÖVP, lub czy warunki ramowe prowadzą do nierealnych oczekiwań partii rządzących, nie ma znaczenia dla kampanii wyborczej. Ogólne warunki są obecnie korzystne dla FPÖ.

Mówiąc wprost, gwałtowny wzrost FPÖ nie może zostać powstrzymany, dopóki sytuacja gospodarcza jest zła, a bezrobocie wysokie? Dopóki subiektywny nastrój jest zły, a obawy tak wielkie, nie. Nie chodzi tylko o bezrobotnych tak lub nie, ale także o warunki ramowe. Czy muszę przyjąć gorszą pracę? Czy zarabiam mniej? Czy moja nowa praca jest dalej? To też się liczy.

Jak SPÖ i ÖVP mogą podjąć środki zaradcze, aby nie stracić jeszcze większej liczby wyborców? Jedynym sposobem na to jest zapobieganie nakładaniu się imigracji na wszystkie kwestie. Pytanie, które SPÖ i ÖVP muszą zadać, brzmi: gdzie mam swoją przewagę konkurencyjną? A przewagą konkurencyjną partii rządowych jest prowadzenie debaty tak merytorycznie i obiektywnie, jak to tylko możliwe. Nie dlatego, że zawsze mają rację, ale dlatego, że mogą używać całego aparatu rządowego i urzędników państwowych. Przykład: ustawa budżetowa jest podstawą wszelkiej polityki, więc dlaczego żadna partia opozycyjna nigdy nie napisała kontr-budżetu?https://yourpillstore.com/pl/triapidix300-opinie-forum-efekty-oraz-sklad-i-gdzie-kupic/ Ponieważ nigdy nie miałby na to środków, potrzebujesz do tego całych ministerstw.

„Twoi ludzie powinni być bardziej stabilni”

Więc musieliby dokładniej wyjaśniać swoją politykę. Pomimo potrzeby skrócenia czasu komunikacji, SPÖ i ÖVP zbyt mocno wierzą, że stać ich na główną konkurencję. I nie mówię tylko o plakatach wyborczych, ale także o programach telewizyjnych i wywiadach w gazetach. Niekoniecznie masz wrażenie, że to, co mówią SPÖ i ÖVP, jest o wiele bardziej istotne. Jeśli chcesz zobiektywizować debatę, twoi ludzie również muszą być konsekwentnie stabilni. Ale nie zawsze tak działają, a potem wymieniasz słowa kluczowe. Oczywiście opozycji jest to łatwiejsze, ponieważ nie musi udowadniać prawdy.

© APA / Georg Hochmuth Nadchodzi upalna jesień Michael Häupl

Spójrzmy na Burgenland. W partii jest wiele głosów, które uważają, że SPÖ kopie własny grób z lokalną czerwono-niebieską koalicją, ponieważ poświęca stałą treść demarkacji od wolnościistów, aby utrzymać władzę. Czy jest coś w tym wyroku? Walka pomiędzy SPÖ i SPÖ, prowadzona na scenie medialnej, jest zdecydowanie najgorszym wariantem. Oczywiście wszyscy inni muszą się po prostu odchylić. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jaka jest „właściwa rzecz”. Konfliktu nie można rozwiązać, ponieważ jest on dyskutowany na dwóch zupełnie różnych poziomach. Stwierdzenie, że FPÖ jest dla nas wykluczone, to poziom ideologiczny. Opinia Niessl Zaangażowanie FPÖ byłoby najlepszą opcją, aby utrzymać ją małą, jest to poziom strategiczny, z tym wyjątkiem, że jeśli dyskutuje się na różnych poziomach, nie można dojść do wniosku.

Czy przejmowanie odpowiedzialności rządu może być przydatne dla FPÖ, jako czołowej partii opozycyjnej? Widzę niebezpieczeństwo i szansę dla tych, którzy są wolni. Niebezpieczeństwem jest brak doświadczenia w pracy rządowej, a także, dość banalnie, w zarządzaniu administracyjnym, ponieważ rząd to administracja. Mam tu na myśli nie tylko rady stanowe, ale także urzędy, które muszą być obsadzone – a także sposób postępowania z urzędnikami służby cywilnej związanymi z SPÖ lub ÖVP. Istnieje oczywiście niebezpieczeństwo, że każdego dnia wpadniesz na faux pas.

„FPÖ może wyrobić sobie markę”

Z drugiej strony szansą jest wyróżnienie się jako wciąż stosunkowo niewielka partia – FPÖ to tylko 15% w Burgenlandzie – dzięki pracy rządowej, a tym samym osiągnięcie rozmiarów, o których nigdy wcześniej nie myślałeś.

Jak wiadomo, Wiedeń również głosuje w październiku. Co musiałby zrobić burmistrz Häupl, w jaki sposób wiedeńskie SPÖ musiało się porozumiewać, aby utrzymać FPÖ na dystans? Ostatecznie widzę tylko jedną szansę: największa grupa będzie najprawdopodobniej niegłosująca, więc SPÖ musi wygrać mobilizacyjną kampanię wyborczą. Przekazać swoim ewentualnym wyborcom, że tym razem naprawdę chodzi o wszystko i że w pełni wykorzystujesz aparat, który był historycznie tak potężny – jeśli nie jest to już po części mit. Nie jestem tego taki pewien.

Czy zatem człowiek wolności może rządzić Wiedniem jesienią? Nie. Nic się w tym nie zmieniło. Niezależnie od zakończenia wyborów FPÖ potrzebuje partnerów, tak jak w Burgenlandzie. Wiedeńskie SPÖ nie są i wszystkie trzy warianty wymagałyby koloru niebieskiego i zielonego, a zatem i tak nie są możliwe.

Czy to nie wystarczy dla niebiesko-czarnego? W tej chwili wymaga to dużej kreatywności matematycznej. Jeśli tak, to ÖVP by to zrobił, byłoby to zbyt kuszące. Nawet FPÖ powyżej 30 procent w połączeniu z ÖVP, który jest wyjątkowo słaby w Wiedniu, nie wystarczy. Ponadto zyski FPÖ również obciążają ÖVP.

Wszystko o aktualnym power pokerze w Austrii można znaleźć w aktualnych AKTUALNOŚCI – od teraz w sobotę – w kioskach lub

jako wersja e-papierowa.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

11223344 Pon., 15 czerwca. 2015 21:13

Raport

Odpowiadać

tak powinno być, Austria w końcu znów staje się demokracją. z dala od czerwonej dyktatury i odwiecznego patronatu obywateli. najlepszym przykładem jest szwajcaria, gdzie wciąż panuje poprawna demokracja i ludzie patrzą na kraj, a nie na inne brukselskie mądrości. Ciekawi mnie, jak długo nasze media (zwłaszcza wiadomości) będą chronić czerwoną tylkę

christian95 piątek, 12 czerwca. 2015 12:22

Raport

Odpowiadać

Kto musi „zatrzymać” FPÖ? Coraz więcej wyborców chce FPÖ, więc nie będą w stanie powstrzymać również naszych „lewicowych” mediów.

RS SN śr. 10 czerwca. 2015 23:52

Raport

To „zabawne”: FPOe pokonało Kaernten i nadal jest wybierane. Ludzie się boją i pojawia się panika: najgorszy ze wszystkich doradców.

christian95 Czwartek, 11 czerwca. 2015 09:46

Raport

To nie była FPÖ, ale BZÖ i nie odnieśli sukcesu wyborczego.

giuseppeverdi czwartek, 11 czerwca. 2015 11:52

Raport

I nie zapominajmy, że RED / SCHWARZ też tam byli, którzy posłusznie podnieśli ręce na wszystko i wszystkich w ówczesnym rządzie proporcjonalnym. Po prostu nie chcą dziś nic o tym wiedzieć!

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Heinz Rainer śr., 10 czerwca. 2015 20:19

Raport

Odpowiadać

Das Häupl – Vas-silly-kuh J.V. od dawna są przestarzałe. W każdym razie są ważniejsze rzeczy niż bałagan za każdym rogiem. Nie pasuje już do skóry krowy. Każdy, kto chce bezpiecznie mieszkać w Wiedniu i gdzie indziej, nie ma innej alternatywy niż FPÖ do wyboru, w przeciwnym razie pewnego dnia może skończyć jak biedni w Donaustadt. Jedyną opcją jest uszczelnienie granic.

christian95, środa, 10 czerwca. 2015 17:52

Raport

Wystarczy spojrzeć na Grecję: w rządzie jest prawicowa i lewicowa partia radykalna. Strache są temu przeciwni Miękkie maślane. – I czy to dlatego Grekom jest gorzej? Wręcz przeciwnie, Tsipras jest od miesięcy Co otrzymali jak „królowie” w Brukseli. Nikt w Brukseli nie odważy się wspomnieć słowa sankcje ……

christian95, środa, 10 czerwca. 2015 17:55

Raport

Bruksela Błagam, że mogą spłacić przynajmniej część swoich długów… Powinniśmy także wysyłać do Brukseli polityków, którzy mają „sztywny” kręgosłup – i nie zawsze kłaniają się nisko, kiedy przyjeżdżają do UE.

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Lynxx, środa, 10 czerwca. 2015 17:02

Raport

W przypadku tych „liberalnych” partii, czy to FPÖ, czy PVV Geerta Wildera, należy umieścić przed nimi sylabę „nie-”, aby ich prawdziwy program był jasny. Gdyby doszli do władzy (sami), oznaczałoby to: przede wszystkim brak wolności dla obcokrajowców oraz muzułmanów z zagranicy i miejscowych, a potem także brak wolności dla innych obywateli, którzy nie należą do partii lub tańczą w ich rytmie.

raz po raz śr. 10 czerwca. 2015 23:49

Raport

aha .. Więc tak to widzisz? więc mogę ci powiedzieć, że obecnie np. Żaden artysta nie dostanie pracy, jeśli nie jest SPOWODNIKIEM !!!! Spö ler lub övp ler to … tak bardzo równe szanse … obudź się z dobrym lynxxem i spójrz rzeczywistości w oczy. to, co TY zarzucasz fpö, jest już u nas codziennie …..

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

wielokrotnie śro 10 czerwca. 2015 13:03

Raport

Odpowiadać

LMAO !!! cóż, pan Filzmaier zna się na rzeczy. ktoś, kto jest w domu na donau uni, ma całkowite połączenie z ludźmi, którzy każdego dnia muszą żyć ze wzbogaceniem z góry. i nie mogą przenieść się do swoich willi. na nie na FPÖ był JEDYNYM, który wyciągnął znak stopu, w przeciwnym razie bylibyśmy już tam, gdzie był odwiedzany obszar wokół brunnenmarkt!!! na jak długo ?????

xillomirko śr. 10 czerwca. 2015 11:58

Raport

Odpowiadać

„Super kanclerz” Vranitzky rozpoczął od tego idiotycznego wykluczenia. W rezultacie stare partie ciągle przegrywają, a FPÖ coraz bardziej wygrywa. Pan Häupel również polega na tym przepisie i zejdzie na dół tak samo jak pan Voves. Po prostu idź dalej, Kreisky już obraca się w swoim grobie.

Austriacy-hobby, środa, 10 czerwca. 2015 11:20

Raport

Odpowiadać

© APA / Georg Hochmuth Zbliża się upalna jesień Michael Häupl … jest znany jako licencjodawca / autor zdjęcia z błogim winem Michel … Czy APA może mieć również pracownika o nazwisku Detlef Fall lub Günter Fall lub prawdopodobnie Heinz-Christian Fall ?? 😉

christian95, środa, 10 czerwca. 2015 09:34

Raport

Odpowiadać

„Niewdzięczni ludzie”! „Azyl i imigracja wzbogacają kulturę i zapewniają nam emerytury”,… czy mieszkańcy Wiednia również będą chcieli głosować na FPÖ?

Strona 1 z 2

plecy

  • 1

  • 2

kontyntynuj

Zwolniony administrator diecezjalny Gurk-Klagenfurt,

Engelbert Guggenberger

, krytykuje wcześniejsze przetwarzanie pliku

Causa biskup Schwarz

przez Kościół katolicki w Austrii – a zwłaszcza kardynała Christopha Schönborna. Nowe, inne podejście do wykroczeń duchownych i rezygnacja obecnego biskupa St.Pölten są dla niego tylko logiczne i konsekwentne

Wiadomości: Panie Dompropst, ostatni raz w katedrze w Klagenfurcie odbył się sensacyjny protest „dojrzałych chrześcijan”, w którym wzięło udział ponad 600 wiernych. Wyraźny sygnał, że wielu ludzi jest niezadowolonych ze sposobu, w jaki Kościół pogodził się z biskupem Aloisem Schwarza? Engelbert Guggenberger: To mocny znak życia Kościoła Karyntii w obliczu wyzwania, któremu jeszcze nie udało się sprostać. Ludzie pokazali swój profil. Wierni wyrazili niezadowolenie z powodu opóźnienia w pogodzeniu się ze sprawą biskupa Schwarza i wykazali, że styl, podobnie jak Kościół w Karyntii w czasie wakatu (okres biskupi, przyp. są doceniani.

Czy myślisz, że zauważono to również w Rzymie? Dla Watykanu, który jest odpowiedzialny za ponad miliard katolików, przyczyna to prawdopodobnie tylko mały przypadek, a my jesteśmy daleko. Jak wiadomo, Ojciec Święty ma wiele placów budowy i wiele zależy od tego, co dokładnie powiedziano mu z Austrii o sprawie biskupa Schwarza. Gdyby mu powiedziano: w Karyntii jest nieposłuszna kapituła katedralna z energicznym rektorem katedry, a nie możemy tego zaakceptować, a sugeruje się, aby tego buntownika zastąpił administrator apostolski, wówczas papież Franciszek zgodzi się z tą opinią i sankcjonować sprawę. Gdyby jednak przedstawiono mu rzeczywiste fakty, musiałby na podstawie swoich zasad podjąć decyzję, że sprawa Schwarza wymaga pilnego leczenia. To spowodowałoby mu wielkie bóle głowy w kilku punktach: Gdyby wiedział, że biskup ma żonę, której pozwala mu uczestniczyć w urzędzie przywódczym i z którą zarządza majątkiem kościelnym, już dawno powiedziałby, że należy powstrzymać nadużywanie urzędu.

„Termin przyczyna jest właściwy. Wyrządzono szkody, są ofiary i doszło do nadużycia urzędu «

Obrońcy Schwarza powtarzają, że mogli interweniować, kiedy byli aktywni w Karyntii. Zawsze wskazywaliśmy na problemy i skargi, ale biskup Schwarz nie odpowiadał.

Latest Posts